Приказ на пријави од Feb 16, 2014 до Apr 11, 2019 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 471 Статистика

Коментар за Ерван Фуере – од каде го ископаа овој стар педер 0 Верифицирано

08:22 Apr 11, 2019

На ден 11.04.2018-та година, во 08:22 часот, регистриран е подбив кон претставници на странски држави, во конкретниот случај се работи за Ерван... Повеќе информации » « помалку

Скопје

"УМРЕТЕ КОМУЊАРИ !!!"-Говор на омраза поради политичка припадност 0 Верифицирано

11:41 Apr 10, 2019

На ден 10.04.2019 (Среда) забележан е говор на омраза поради политичка припадност на објава во Фејсбук групата "Националистичка Македонија".... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза поради етничка припадност, религија и религиско убедување 0 Верифицирано

11:03 Apr 09, 2019

На ден 14.03 ( Вторник) 2019 година, поглаварот на ИВЗ Сулејман Реџепи за време на церемонијата на поставувањето на камен темелникот на џамијата... Повеќе информации » « помалку

Скопје

"ШИПТАРУ ПАЗИ ШТО ЗБОРУВАШ, НЕ ЖИВЕЕШ ВО ШИПТАРИЈА !"-Говор на омраза поради етничка припадност 0 Верифицирано

01:43 Apr 09, 2019

На ден 09.04.2019 (Вторник) забележан е говор на омраза поради етничка припадност во Фејсбук групата "Националистичка Македонија".Во... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Во Македонија мразиме педери од дно на душа 0 Верифицирано

16:10 Apr 08, 2019

На ден 08.04.2019-та година, во 16:10 часот, на твитер профилот @ibekjarov е регистриран говор на омраза поради различна сексуална ориентација... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 471 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
471 0.25 90.02%