Приказ на пријави од May 05, 2013 до Dec 28, 2020 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 1385 Статистика

На шиптарите косовари трапот им легна ко шамар на будали 0 Верифицирано

01:05 Dec 28, 2020

На ден 28.12.2020-та година, во 01:05 часот е нотиран говор на омраза поради етничка припадност, напишан од твитер профилот @MrDis1ck. Во твитот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Со задоводлство се сеќавам кога шиптарите копаа канали и садеа бостан 0 Верифицирано

14:21 Dec 26, 2020

На ден 26.11.2020-та година во 14:21 часот, од твитер профилот @andyouareidiot е забележан коментар со говор на омраза поради етничка припадност.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Шиптарите во Струга успеале и зградата на Водовод да ја продадат на инвеститор 0 Верифицирано

10:40 Dec 26, 2020

На ден 26.12.2020-та година, во 10:40 часот е нотиран говор на омраза поради етничка припадност, објавен од твитер профилот @Igor_rujo. Во твитот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Се збореше дека пички и педери се шарените – истите ја бутнаа владата 0 Верифицирано

21:21 Dec 25, 2020

На ден 25.12.2020-та година, во 21:21 часот, регистриран е говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет, објавен од твитер... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Свесно на Собранискиот канал се мешаат македонски и шиптарски да не се следи дебата 0 Верифицирано

21:08 Dec 25, 2020

На ден 25.12.2020-та година во 21:08 часот, од твитер профилот @izgledakevrne е забележан говор на омраза поради етничка припадност. Во твитот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 1385 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1385 0.49 95.81%