Приказ на пријави од May 05, 2013 до Sep 01, 2020 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 38 Статистика

То Циго растеш на бетон 0 Верифицирано

14:42 Aug 25, 2020

На социјалната мрежа @ТикТок е објавено видео каде се лоцирани коментари со говор на омраза поради етничка припадност. Повеќе информации » « помалку

Скопје

Никој не смее да ги чепне циганите ради ѓубрето, одма човекови права 0 Верифицирано

17:44 Aug 23, 2020

На ден 23.08.2020-та година, во 17:44 часот, нотиран е говор на омраза поради социјално потекло, објавен од твитер профилот @posleDIknaPIK.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Цигани невоспитани педерчиња ДАЈ БОЖЕН корона да фатите и господ да ве казни 0 Верифицирано

23:08 Jul 26, 2020

На социјална апликација #ТикТок е објавено видео од профилот _beniblanco е прикачено видео како малолетни деца од улица се бајнат во градската... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Цигани лажете ги како сакате 0 Верифицирано

18:15 Jul 26, 2020

На фб страна #Кудетумбуитрибандере е објавено како гласале граѓаните од Куманово населба Средорек од страна на градоначалникот Максим Димитријевски... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Циганско кисело млеко 0 Верифицирано

16:02 Jul 23, 2020

На фб група #ПолитичкиЦирскус е објавено протестот на револтирани граѓани од ромска заеница кои добија предизборно ветување дека нема да им... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 38 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1100 0.41 94.91%