Приказ на пријави од Feb 16, 2014 до Jun 24, 2019 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 267 Статистика

Говор на омраза поради етничка припадност 0 Верифицирано

16:07 Jun 24, 2019

а ден 14.06. (Петок) 2019 година, на социјален медиум -фејсбук е напишана објава од корисник на социјаната мрежа со име '' Arbërorët... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза поради етничка припадност 0 Верифицирано

21:07 Jun 23, 2019

На ден 23.06.(Недела)2019 година, порталот за известување вести Novatv Web на нивниот фејсбук профил објавуваат вест за изјавата на премиерот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Govor na Omraza- prediVikuvanje nacionalana omraza so zborovite "Ubi Ubi Siptara 0 Верифицирано

18:21 Jun 08, 2019

Na internet-Facebook portalot Gol.Mk Liceto so FB profil Goce Kocev na komentari upatil navreduvacka sodrzina na zborovite "Ubi Ubi Siptara"... Повеќе информации » « помалку

Fb portalot Gol Mk

Можат ли барем еднаш да се преправаат дека пеат нашите шиптарски репрезентативци? 0 Верифицирано

11:45 Jun 07, 2019

На ден 07.06.2019-та, во 11:45 часот, на твитер профилот @skopskipunisher е нотирано говор на омраза поради различна етничка припадност. Тој... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Sramni skandiranja od navivackata grupa "Komiti" 0 Верифицирано

03:32 Jun 04, 2019

"MRTOV SHIPTAR, DOBAR SHIPTAR" https://www.facebook.com/tv21hd/videos/302236580667147/?__xts__[0]=68.ARCEtE5AUCKQ_JbJS2NqNhoWzWWPnsQyi7Gq6RtJ00IvUw0JkG_ic6ER69w8u7FX75o3efLOtmVz6k0EiprllEo9qftG0p_ZHrb3iqJxd2gNLR31ZoMNQZc8xnplHAJZplLWEOWB8JokVw2PIu9Ah4NQ72koQKDAhjO8OTz37QU2bnGN7kntHui8iInmxjZR4Npa7NW_U2luLOy7eUBvUnx35XXQBxKTNtkX1Ua6mztbQikT9lW0scEX9K0RK5NUPs-DxhG8r0lNYUImZQ9xrsOJ0qumrZz0-ueC6HURM0aoKx2_CacmxjzrqPDLuQ_j0C4vsNLd2tqrwf5iwWYFClSibVY4&__tn__=H-R Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 267 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
535 0.27 90.65%