Приказ на пријави од May 05, 2013 до Sep 01, 2020 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 310 Статистика

Говор на омраза кон Димитрови 0 Верифицирано

09:10 Sep 01, 2020

Нотиран е говор на омраза насочен кон Никола Димитров и неговото семејство. На порталот (официјалната фејсбук страна) Balkan Move објавена е... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Коментар за Заев и Ципрас: Ова се синко педери и болни 0 Верифицирано

16:45 Aug 29, 2020

На ден 29.08.2020-та година, во 16:45 часот е нотиран говор на омраза поради политичка припадност/сексуална ориентација и родов идентитет, објавен... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Качачки терористички банди 0 Верифицирано

11:47 Aug 26, 2020

Нотиран е говор на омраза на твитер профилот Марга (@963_369_000), која во свој твит вели: „Додека КАЧАЧКИ ТЕРОРИСТИЧКИ БАНДИ го преземаат... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Со арнаути и комуњари нема соживот 0 Верифицирано

14:41 Aug 25, 2020

Нотиран е говор на омраза на твитер профиот Дете Голомеше (@DeteGolomes) на ден 23.08.2020 год. Споделувајќи вулгарна слика со албанско знаме... Повеќе информации » « помалку

Скопје

СДСМ и Шиптарските теросисти 0 Верифицирано

14:37 Aug 25, 2020

На фб профил @DejanCavrovski е објавен статус за Влатко Трајковски Луди каде се лоцирани коментари со говор на омраза поради етничка и политичка... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 310 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1100 0.41 94.91%