Приказ на пријави од May 05, 2013 до Sep 01, 2020 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 346 Статистика

Сине не оди во длабокото има педери, на плажа има лезбејки 0 Верифицирано

18:20 Aug 29, 2020

На ден 29.08.2020-та година, во 18:20 часот, регистриран е говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет, објавен од твитер... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Коментар за Заев и Ципрас: Ова се синко педери и болни 0 Верифицирано

16:45 Aug 29, 2020

На ден 29.08.2020-та година, во 16:45 часот е нотиран говор на омраза поради политичка припадност/сексуална ориентација и родов идентитет, објавен... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Лезбејкиштава сите на голи оток би ги пратил 0 Верифицирано

02:03 Aug 29, 2020

На ден 29.08.2020-та година, во 02:03 часот е забележан говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет, објавен од твитер профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Лезбејките не се педери така што они се океј 0 Верифицирано

21:16 Aug 28, 2020

На ден 28.08.2020-та година, во 21:16 часот е нотиран говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет, објавен од твитер профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Лезбејки на плажа, таму фул, што сакате правете дома, не пред наши очи 0 Верифицирано

15:42 Aug 28, 2020

На ден 28.08.2020-та година, во 15:42 часот, регистриран е говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет, објавен од твитер... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 346 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1100 0.41 94.91%