Приказ на пријави од Feb 16, 2014 до Nov 07, 2019 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 14 Статистика

Ксенофобичен говор и повикување на насилство на Твитер- Цветин Чилиманов 0 Верифицирано

13:23 Oct 01, 2018

На 01.10.2018 година, новинарот и дописник на МИА Цветин Чилиманов на својот личен твитер профил напиша:"-До сите таксисти што ме следат-ако... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Бејли, педеру! 0 Верифицирано

13:19 Feb 14, 2017

Пост насочен кон претставникот на дипломатијата на САД во Македонија, амбасадорот Бејли. Жестоко препукување и закани по живот. Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза во коментари 0 Верифицирано

22:49 Oct 13, 2016

Во текст со наслов „ОФИЦИЈАЛНО ЗАСТАНАА ПОЗАДИ СДСМ И СЈО: Еклатантно вмешување во внатрешните работи во државата!“ забележан е... Повеќе информации » « помалку

Интернет портал

1-5 of 14 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
607 0.29 91.76%