Верифицирано

Говор на омраза поради сексулана ориентација и родов идентитет

21:32 Jun 30 2019 Скопје

Опис
На ден 29.06 (Сабота) 2019 година, по повод одржување на првата Парада на гордоста во Скопје, фејсбук профилот '' Skopje pride'' објави слики од настанот.
При истата објава, беа напишени коментари со говор на омраза.

1. '' Кога веќе нема датум за ЕУ има датум за вакви болни работи''

2. '' KRVTA DA VI JA EBAM PEDERSKA ''

3. '' Zalno!!! Izrodi ''

4. '' Парада на изроди ''

5. '' ПЕДОФИЛИ ''
Повеќе податоци

Место каде се случил говор на омраза

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот


Веродостојност: UP DOWN 0