Верифицирано

Еден педер ќе биде претседател на СДСМ

00:36 Feb 21 2021 Скопје

Опис
На ден 21.02.2021-та година, во 00:36 часот е нотиран говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет, објавен од твитер профилот @пИнаМалКо. Во твитот пишува „Еден педер. Да ми извини ЛГБТ заедницата ќе ви биде претседател на СДСМ? Реално или нереално?“
Повеќе податоци

Место каде се случил говор на омраза

Медиум: Твитер

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот


Веродостојност: UP DOWN 0