Приказ на пријави од May 05, 2013 до Nov 29, 2021 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 871 Статистика

Говор на омраза-автобуска несреќа 0 Верифицирано

23:34 Nov 29, 2021

Говор на омраза врз основа на етичка припадност Повеќе информации » « помалку

Скопје

Дардишта се заканува со војна 0 Верифицирано

13:41 Nov 08, 2021

Се уште ги имаме чизмите на таван во старата куќа,за час ги вадиме белите патики. Ние не сме сираци, ние сме никнале после војна. “Не... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Коментар за нечеститањето од страна на албанското население во РСМ за теквандо успехот на ЛОИ во Токио. 0 Верифицирано

12:30 Jul 27, 2021

Коментар за нечеститањето од страна на албанското население во РСМ за теквандо успехот на ЛОИ во Токио, користејќи го терминот „шиптар“. Повеќе информации » « помалку

Скопје

Твитер објава со говор на омраза во контекст на барање преведувачи за Албанци. 0 Верифицирано

12:45 Jul 24, 2021

Твитер објава со говор на омраза во контекст на барање преведувачи за Албанци, користејќи се со термините „шиптар“ и „шиптарски“. Повеќе информации » « помалку

Скопје

Твитер - говор на омраза во однос на Законот за државјанство кој е вобраниска процедура. 0 Верифицирано

14:00 Jul 22, 2021

Твитер - говор на омраза во однос на Законот за државјанство кој е вобраниска процедура, користејќи се со терминот „Шиптари“. Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 871 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1725 0.54 96.35%