Приказ на пријави од Feb 16, 2014 до Apr 01, 2020 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 206 Статистика

Цигански џамваз 0 Верифицирано

00:01 Apr 01, 2020

На фб страна Политички Циркус е овјавена слика со министерите на РСМ и преседателот на државата Стево Пендаровски и е лоциран коментар со говор... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Шиптар предавник дај боже да умрете од корона вирус 0 Верифицирано

23:25 Mar 31, 2020

На фб портал е објавена изјава на Зоран Заев за престојната економска криза и кои мерки владата планира да ги спроведе за да се преброди кризата... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Фејсбук корисник кој повикува на насилство 0 Верифицирано

15:49 Mar 24, 2020

Овој Фејсбук корисник константно објавува постови за повик на насилство кон јавни лица, било политичари или медиумски работници, новинари, итн. Повеќе информации » « помалку

Скопје, Водно

Копито струмичко цркни 0 Верифицирано

17:43 Mar 23, 2020

Интернет порталот Press25.mk на 23.03.2020 на својата страница на социјалната мрежа фејсбук сподели пост од пресконференцијата на потпаролот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Стока Шиптарска 0 Верифицирано

01:04 Mar 23, 2020

На прес конференцијата на министерот Венко Филипче во врска со корона вирусот беше поставено прашање од страна на новинар кон заменик министерот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 206 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
728 0.32 93.13%