Приказ на пријави од May 05, 2013 до Nov 29, 2021 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 618 Статистика

Коментари- Радио слободна Европа (ЛГБТИ Права) 0 Верифицирано

15:29 Aug 30, 2021

На 28 август, објавена е вест со наслов, Правата на ЛГБТИ унапредени,но хомофобијата сеуште присутна. Под овој текст има десетици коментари... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Репортажа за тешкотиите на припадниците на ЛГБТ+ заедницата - Штип 0 Верифицирано

19:17 Aug 27, 2021

На фејсбук профилот на „Radio Slobodna Evropa na Makedonski“, е објавенo видео прилог каде се анализира општествената ситуација... Повеќе информации » « помалку

Штип

Фејсбук објава за трансфер на македонски кошаркар во Шпанија - Штип 0 Верифицирано

21:16 Aug 10, 2021

На фејсбук медиумот „Sport – media.mk“, е објавена вест во која се зборува за трансфер на македонски кошаркар во редовите... Повеќе информации » « помалку

Штип

Фејсбук објава за трансфер на македонски кошаркар во Шпанија - Штип 0 Верифицирано

16:20 Aug 10, 2021

На фејсбук медиумот „Sport – media.mk“, е објавена вест во која се зборува за трансфер на македонски кошаркар во редовите... Повеќе информации » « помалку

Штип

Фејсбук објава за ЛГБТ+ права во Црна Гора и говор на омраза во контекст на објавата. - Штип 0 Верифицирано

17:23 Jul 25, 2021

На фејсбук профилот на штипјанецот „Донче Танески“, е објавена вест во која се зборува за добиени права на ЛГБТ + заедницата ви... Повеќе информации » « помалку

Штип

1-5 of 618 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1725 0.54 96.35%