Showing Reports From Feb 16, 2014 to Apr 01, 2020 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
1-5 of 728 Reports

Цигански џамваз 0 Verified

00:01 Apr 01, 2020

На фб страна Политички Циркус е овјавена слика со министерите на РСМ и преседателот на државата Стево Пендаровски и е лоциран коментар со говор... More Information » « Less Information

Скопје

Не само ѓупците краделе, туку и Александар Македонски 0 Verified

23:54 Mar 31, 2020

На фб е постирано видео каде е фатено едно дете како краде цигари каде го претепуват и се лоцирани коментари со говор на омраза кон етничка... More Information » « Less Information

Скопје

Шиптари од Македонија 0 Verified

23:34 Mar 31, 2020

На фб портал е објавено дека во Италија граѓани од Македонија чувале мртво тело девет дека и на коментар е лоцирано говор на омраза кон етничка... More Information » « Less Information

Скопје

Шиптар предавник дај боже да умрете од корона вирус 0 Verified

23:25 Mar 31, 2020

На фб портал е објавена изјава на Зоран Заев за престојната економска криза и кои мерки владата планира да ги спроведе за да се преброди кризата... More Information » « Less Information

Скопје

Мразам Голф кола искрено затоа што е Шиптарска кола 0 Verified

22:26 Mar 31, 2020

На фб група Купи продај е објавен статус од лажен фејзбук профил со оглас побарувачка за кола голф,каде е лоцирано говор на омраза кон етничка... More Information » « Less Information

Скопје

1-5 of 728 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
728 0.32 93.13%