Showing Reports From May 05, 2013 to Sep 01, 2020 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
1-5 of 1100 Reports

Говор на омраза кон Димитрови 0 Verified

09:10 Sep 01, 2020

Нотиран е говор на омраза насочен кон Никола Димитров и неговото семејство. На порталот (официјалната фејсбук страна) Balkan Move објавена е... More Information » « Less Information

Скопје

Сите шиптари на власт немаат 3 дена школо 0 Verified

09:33 Aug 30, 2020

На ден 30.08.2020-та година, во 09:33 часот е забележан говор на омраза поради етничка припадност, објавен од твитер профилот @SeOtkazvam. На... More Information » « Less Information

Скопје

Сине не оди во длабокото има педери, на плажа има лезбејки 0 Verified

18:20 Aug 29, 2020

На ден 29.08.2020-та година, во 18:20 часот, регистриран е говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет, објавен од твитер... More Information » « Less Information

Скопје

Коментар за Заев и Ципрас: Ова се синко педери и болни 0 Verified

16:45 Aug 29, 2020

На ден 29.08.2020-та година, во 16:45 часот е нотиран говор на омраза поради политичка припадност/сексуална ориентација и родов идентитет, објавен... More Information » « Less Information

Скопје

Лезбејкиштава сите на голи оток би ги пратил 0 Verified

02:03 Aug 29, 2020

На ден 29.08.2020-та година, во 02:03 часот е забележан говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет, објавен од твитер профилот... More Information » « Less Information

Скопје

1-5 of 1100 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
1100 0.41 94.91%