Showing Reports From May 05, 2013 to May 02, 2022 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
1-5 of 1743 Reports

Ќе се појави нов егзекутор 0 Verified

18:31 May 02, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Facebook, поконкретно на официјаланта фејсбук страна на ТВ Сител. На објава од вест за споменикот... More Information » « Less Information

Скопје

Црн петок затоа што не ги убија предавниците 0 Verified

08:56 Apr 29, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Twitter, по повод 27 април, денот кога пред 5 години беше извршен упад во македонското собрание... More Information » « Less Information

Скопје

Пак да ви се случи 27 април! 0 Verified

08:36 Apr 29, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Twitter, поконкретно на твитер профилот на претседателот на РСМ. Пендаровски во својот твит... More Information » « Less Information

Скопје

Вест за величење на педерите 0 Verified

09:41 Apr 28, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Facebook. Во теков на минатата недела неколку интернет портали ја објави ја веста за нашиот... More Information » « Less Information

Скопје

Шарени некрофили 0 Verified

13:36 Apr 21, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Twitter. На твитер профилот @m0rban обајвен е твит поврзан со обвинението за малечката Тамара... More Information » « Less Information

Скопје

1-5 of 1743 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
1743 0.53 96.39%