Приказ на пријави од May 05, 2013 до Sep 01, 2020 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
986-990 of 1100 Статистика

Govor na omraza vo post na Milenko Nedelkovski 0 Верифицирано

22:02 Dec 16, 2015

"Кога ќе излеземе со народот на улица, кога ќе ни прекурчи, а тоа е наскоро, јас со мојата група ќе одам по овој ред: 1. Дома кај БГ да... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Govor na omraza vo plakat 0 Верифицирано

10:53 Nov 06, 2015

Spodeluvanje na plakat koj sodrzi govor na omraza so koj se povikuva na protest. Na plakatot se preckrtani pet sliki na islamski verski objekti. Повеќе информации » « помалку

Kriva Palanka, Macedonia (FYROM)

Infomax колумна 0 Неверифицирани

11:23 Sep 23, 2015

Автор: Драгољуб Китовски Изразен говор на омраза поради општествен статус и политичка припадност. „... Е ТАКВИ Соросписки патриоти на... Повеќе информации » « помалку

Skopje, Macedonia (FYROM)

Текст на Миленко Неделковски 0 Верифицирано

13:13 Jul 18, 2015

"Ацо Кабранов двоцевката (мислам во буквален смисол на зборот) извикува: “Правда да, но од кој и од кого…“? Еејјјјј... Повеќе информации » « помалку

Skopje, Macedonia (FYROM)

986-990 of 1100 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1100 0.41 94.91%