Приказ на пријави од May 05, 2013 до Sep 01, 2020 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
991-995 of 1100 Статистика

Фотографија - коментар на фб 0 Верифицирано

13:18 Jun 23, 2015

Фотографија во коментари на фејсбук фан страницата на Миленко Неделковски со навредлива содржина за новинарот и активист Огнен Јанески. https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/l/t1.0-9/10277224_1456657244634711_1179186379231034372_n.jpg?oh=86f18d09aeaf4878ea2ef66558cbdfba&oe=5626932B Повеќе информации » « помалку

Skopje, Macedonia (FYROM)

Колумна на Саше Политико 0 Верифицирано

13:29 Jun 20, 2015

Саки бе саки, смешно човече си ти знаеш ли? Гомце си ти, гомце смешно мутаво празноглаво, кретенче… Два типа на новинари му дозволија... Повеќе информации » « помалку

Skopje, Macedonia (FYROM)

Говор на омраза поради сексуална ориентација 0 Верифицирано

13:04 Jun 16, 2015

Говор на омраза поради сексуална ориентација објавен на официјалната страница на поддржувачи на Миленко Неделковски. Фотографија во прилог на... Повеќе информации » « помалку

Skopje, Macedonia (FYROM)

Vest na portalot narodenglas.com 0 Неверифицирани

01:37 Jun 13, 2015

(ВИДЕО) КОМЕДИЈА : Кокошката на Грујо, музичкиот анти-талент д-р Софијанова, како недоквакана се клешти и глуми певаљка на куртон телевизијата... Повеќе информации » « помалку

Skopje, Macedonia (FYROM)

Говор на омраза поради сексуална ориентација 0 Верифицирано

12:11 Jun 02, 2015

Фотографија објавена на фан-страницата на Миленко Неделковски со говор на омраза врз основ на сексуална ориентација. Фотографија во прилог. Повеќе информации » « помалку

Skopje, Macedonia (FYROM)

991-995 of 1100 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1100 0.41 94.91%