Приказ на пријави од Feb 16, 2014 до Apr 01, 2020 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
11-15 of 728 Статистика

Копито струмичко цркни 0 Верифицирано

17:43 Mar 23, 2020

Интернет порталот Press25.mk на 23.03.2020 на својата страница на социјалната мрежа фејсбук сподели пост од пресконференцијата на потпаролот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Стока Шиптарска 0 Верифицирано

01:04 Mar 23, 2020

На прес конференцијата на министерот Венко Филипче во врска со корона вирусот беше поставено прашање од страна на новинар кон заменик министерот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Корона Вирус во Шуто Оризари - Вакцини од нив може да се прави 0 Верифицирано

00:46 Mar 23, 2020

Репортажа од страна на телевизиска екипа проверува во време на вирус корона дали Ромите во Општината Шуто Оризари се придржуват кон владините... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Немат блиски до Сдс и нормално ЗАТОА што се ЦИГАНИ 0 Верифицирано

00:32 Mar 23, 2020

По одлуката и промовирање на владата просторот Карпалак каде што престојуваат војниците и најавата ид 200 луѓе враќање во Македонија ќе бидат... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Комуњари кој ве учеше економија, се да ви изнаебам глупаво 0 Верифицирано

11:23 Mar 22, 2020

На ден 22.03.2020-та година, во 11:23 часот е нотиран говор на омраза поради политичка припадност, објавен од твитер профилот @erbaphostapler.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

11-15 of 728 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
728 0.32 93.13%