Приказ на пријави од Feb 16, 2014 до Apr 01, 2020 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
16-20 of 728 Статистика

Fu*ck MKD ! 0 Верифицирано

19:23 Mar 21, 2020

На влезот за спортската сала на спортскиот центар во Тетово, испишан е графит кој има за цел да го навреди македонското население во Тетово.На... Повеќе информации » « помалку

Спортски центар Тетово

27 години пола милион шиптари ништо не придонеле за државата 0 Верифицирано

15:00 Mar 21, 2020

На ден 21.03.2020-та година, во два наврати на еден ист пост, од страна на твитер акаунтот @Rebrendiran е нотиран говор на омраза поради етничка... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Неспособни комуњари и криминални шиптари владеат 0 Верифицирано

11:49 Mar 21, 2020

На ден 21.03.2020-та година, во 11:49 часот, регистриран е говор на омраза поради политичка припадност/етничка припадност, објавен од твитер... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Има повеќе педери од заразени со корона, затоа, седи дома и не прај педерски работи 0 Верифицирано

06:28 Mar 18, 2020

На ден 18.03.2020, во 6 часот и 28 минути е регистриран говор на омраза поради различна сексуална ориентација на социјалната мрежа Твитер од... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Статистички, има повеќе педери заразени од корона 0 Верифицирано

22:28 Mar 17, 2020

На ден 17.03.2020-та година, во 22:28 часот е нотиран говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет, објавен од твитер профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

16-20 of 728 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
728 0.32 93.13%