Приказ на пријави од May 05, 2013 до Sep 01, 2020 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
26-30 of 1100 Статистика

Заев се лиже на шиптарски партии 0 Верифицирано

14:22 Aug 25, 2020

На фб портал @360степени е објавено околу средбите на Зоран Заев и политичарите на албанскиот блок каде се лоцирани коментари со говор на омраза... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Шиптарите се голема опасност за нас 0 Верифицирано

14:20 Aug 25, 2020

На фб портал @Експерс.мк е објавено околу неодавањето почит на министерката за одбрана Радмила Шекеринска каде се лоцирани кометнати со говор... Повеќе информации » « помалку

Скопје

На шиптарите не им е криво за тоа што го прават 0 Верифицирано

14:16 Aug 25, 2020

На ден 25.08.2020-та година, во 14:16 часот, нотиран е говор на омраза поради етничка припадност, објавен од твитер профилот @svoja_na_svoeto.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Софтверот од 15 милиони евра ќе ги описменел шиптарите и комуњарите 0 Верифицирано

00:27 Aug 25, 2020

На ден 25.08.2020-та година, во 00:27 часот е нотиран говор на омраза поради етничка припадност/политичка припадност, објавен од твитер профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Никој не смее да ги чепне циганите ради ѓубрето, одма човекови права 0 Верифицирано

17:44 Aug 23, 2020

На ден 23.08.2020-та година, во 17:44 часот, нотиран е говор на омраза поради социјално потекло, објавен од твитер профилот @posleDIknaPIK.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

26-30 of 1100 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1100 0.41 94.91%