Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Oct 01, 2023 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 2144 Статистика

Шиптарите со коката три држави створија! 0 Верифицирано

09:25 Oct 01, 2023

На ден 01.10.2023 година, во 09:25 часот е нотиран е говор на омраза поради етничка припадност од твитер профилот @IlindenNob. Во твитот пишува... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Повторно плука и омаловажува се македонско - демек они 'Шиптарите' многу јакиот фактор 0 Верифицирано

20:34 Sep 30, 2023

На ден 30.09.2023, во 20:34 часот, од твитер профилот @Dalibor_81, забележан е говор на омраза поради етничка припадност. Во коментар на твит... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Убиецот Усеин Рашидов 0 Верифицирано

11:49 Sep 27, 2023

На ден 27.09.2023 во 11:49 am на Фејсбук од страна на порталот A1on.mk е објавен пост со наслов: „ Ова е убиецот кој со 40 убоди усмрти... Повеќе информации » « помалку

Скопје

оштета на сексуални работнички 0 Верифицирано

07:03 Sep 27, 2023

На ден 27.09.2023 во 7:03 am на Фејсбук од страна на порталот Приказни од булеварот е објавен пост со наслов: „ Државата треба да им исплати... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Мора под хитно да се превземе воена акција против овие сепаратисти и терористи ова шиптарско племе мора да се исчисти 0 Верифицирано

10:05 Sep 26, 2023

На ден 26.09.2023 година, во 10:05 часот, објавен е говор на омраза врз етничка и национална основа, како фејсбук објава од профилот @nikolce.bosilkov.3.... Повеќе информации » « помалку

Прилеп

1-5 of 2144 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2144 0.5 96.78%