Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до May 05, 2024 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 2495 Статистика

слика со говор на омраза кон Македонците 0 Верифицирано

11:14 May 05, 2024

На коментар на социјалната мрежа Твитер слика која со навреда ги омаловажува Македонците од корисникот @xjljl Повеќе информации » « помалку

Скопје

Мицкоски до Османи 0 Верифицирано

20:31 Apr 30, 2024

На ден 30.04.2024 во 8:31 pm на Фејсбук од страна на порталот A1on.mk е објавен пост со наслов: „ Мицкоски до Османи: Слоганот не е шовинистички... Повеќе информации » « помалку

Скопје

ШИПТАРИТЕ НЕМА ШТО ДА ГИ СУДИМЕ, ЕДЕН КЛИН ВО ЧЕЛО И ТОА 0 Верифицирано

16:25 Apr 30, 2024

На ден 30.04.2024 година, во 16:25 часот е нотиран е говор на омраза поради етничка припадност како коментар од твитер профилот @GoranSpasov.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Бајрами: Ниту една политичка владејачка гарнитура нема да се формира без пратениците на Европскиот фронт 0 Верифицирано

11:23 Apr 30, 2024

На ден 30.04.2024 во 11:23 am на Фејсбук од страна на порталот A1on.mk е објавен пост со наслов: „ Бајрами: Ниту една политичка владејачка... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 2495 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вид на говор

Кривични дела

Отежителни околности

Дали говорот на омраза е предизвикан од лажни вести?

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Тежина

Висина

Приближна возраст

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2495 0.56 97.23%