Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Mar 23, 2023 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 68 Статистика

Објава со говор на омраза во контекст на јавното обвинителство на РСМ. 0 Верифицирано

05:17 Jun 16, 2021

Објава со говор на омраза во контекст на јавното обвинителство на РСМ, во која се користи говор на омраза насочен кон припадниците на ромскиот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза на твитер во врска со бомардирањето во Палестина. 0 Верифицирано

11:24 May 12, 2021

Говор на омраза на твитер во врска со бомардирањето во Палестина, ширејќи говор на омраза кон припадниците на ромската заедница, еврејската... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза на твитер насочен кон ромите во РСМ. 0 Верифицирано

13:25 May 08, 2021

Говор на омраза на твитер насочен кон ромите во РСМ, нарекувајќи ги смрдливи цигани, циганишта. При тоа, се повикува и на величење на геноцидот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Твитер коментар со говор на омраза во однос на Формула 1. 0 Верифицирано

17:09 Apr 18, 2021

Твитер коментар со говор на омраза во однос на Формула 1, каде коментаторот смета дека не смее да се дозволи „цигани“ да се натпреваруваат... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 68 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1833 0.45 96.56%