Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Dec 01, 2023 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 57 Статистика

Заканите на верско лице од една вероисповед кон верски симбол од друга вероисповед 0 Верифицирано

05:13 Nov 21, 2023

На ден 21.11.2023 во 5:13 am на Фејсбук од страна на група Политички Постови Република Македонија е објавен пост со наслов: “Наслов: Заканите... Повеќе информации » « помалку

Скопје

КОПИЛЕ ШИПТАРСКО, НЕ ЈАДИ ГОМНА ЈАДИ СВИНСКО 0 Верифицирано

12:28 Nov 04, 2023

На ден 04.11.2023 година, во 12:28 часот, објавен е говор на омраза врз етничка и национална основа, како коментар на фејсбук објава од профилот... Повеќе информации » « помалку

Прилеп

Omraza kon evreite podrzhana od Motika.com 0 Верифицирано

01:31 Oct 16, 2023

https://motika.mk/ova-e-rajot-za-lubitelite-na-skarata/ Komentari: Stojko Ovoj e sigurno vo Palestina.Ova se pečeni evrei Одговори Rasisam... Повеќе информации » « помалку

Скопје, MOTIKA.mk

Нинџи по улици, да не знајш дали носи калашников или бомби! 0 Верифицирано

22:58 Sep 20, 2023

На ден 20.09.2023 година, во 22:58 часот, објавен е говор на омраза врз основа на религија, етничка и национална основа, како коментар на фејсбук... Повеќе информации » « помалку

Прилеп

1-5 of 57 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2253 0.52 96.94%