Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Oct 01, 2023 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 810 Статистика

оштета на сексуални работнички 0 Верифицирано

07:03 Sep 27, 2023

На ден 27.09.2023 во 7:03 am на Фејсбук од страна на порталот Приказни од булеварот е објавен пост со наслов: „ Државата треба да им исплати... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Сексуални работнички 0 Верифицирано

07:48 Sep 26, 2023

На ден 26.09.2023 во 7:48 am на Фејсбук од страна на порталот Sakam Da Kazam е објавен пост со наслов: „ ЧЕТИРИ СЕКСУАЛНИ РАБОТНИЧКИ ЌЕ... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Ќе ви наметнат педери, лезбејки, ќе ве оддалечат од црквите на ними то им е и целта 0 Верифицирано

07:33 Sep 25, 2023

На ден 25.09.2023 година, во 19:33 часот, објавен е говор на омраза врз основа на род и сексуална ориентација, како фејсбук објава од профилот... Повеќе информации » « помалку

Прилеп

Говор на омраза врз основа на род и сексуална ориентација 0 Верифицирано

01:55 Sep 19, 2023

На ден 19.09.2023 година, во 01:55 часот, објавен е говор на омраза врз основа на род и сексуална ориентација, како коментар на фејсбук објава... Повеќе информации » « помалку

Прилеп

Да им ставиме крај на трансхомо агендашите, и да ги заштитиме нашите деца 0 Верифицирано

14:49 Sep 14, 2023

На ден 14.09.2023 година, во 14:49 часот, објавен е говор на омраза врз основа на полова припадност, родова и сексуална ориентација, како коментар... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 810 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2144 0.5 96.78%