Приказ на пријави од May 05, 2013 до Dec 16, 2022 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 21 Статистика

За кого е измислен Голи Оток 0 Верифицирано

08:50 Jul 12, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Twitter, поконкретно на твитер профилот @Jovanowsky. Говор на омраза е политички мотивиран и... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Само вакви букви низ западна Македонија 0 Верифицирано

15:01 Apr 11, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Facebook. На објавена вест на медиумот @infomax.mk поврзана со испишаните воени симболи со буквата... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Предавник за конзул 0 Верифицирано

22:18 Apr 06, 2022

На социјалната мрежа Twitter, нотиран е говор на омраза од страна на твитер профилот @БаБаРоГ /////////// (@LepceSoSalamce) насочен кон политичкиот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

За шиптари комора, Србите педери, ЕУ пички 0 Верифицирано

13:03 Dec 06, 2020

На ден 06.12.2020-та година, во 13:03 часот е забележан говор на омраза поради етничка припадност/сексуална ориентација и родов идентитет/ излагање... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 21 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1803 0.51 96.51%