Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Oct 01, 2023 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 88 Статистика

Убиецот Усеин Рашидов 0 Верифицирано

11:49 Sep 27, 2023

На ден 27.09.2023 во 11:49 am на Фејсбук од страна на порталот A1on.mk е објавен пост со наслов: „ Ова е убиецот кој со 40 убоди усмрти... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Ѓупците се собраа 0 Верифицирано

21:21 Sep 12, 2023

На ден 12.09.2023 година, во 21:21 часот, објавен е говор на омраза врз основа на етничка и национална припадност, како коментар на фејсбук... Повеќе информации » « помалку

Прилеп

Уште еден Обиџуко говор и циганиве шо се курчат со Оливер ќе почнат да ебат 0 Верифицирано

22:40 Aug 19, 2023

На ден 19.08.2023 година, во 22:40 часот, објавен е говор на омраза врз етничка и национална основа, раса и боја на кожа, како фејсбук објава... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Еднаков е цивилизацискиот придонес и на црнците и на шиптарите 0 Верифицирано

17:40 Jul 20, 2023

На ден 20.06.2023 година, во 17:40 часот е објавен говор на омраза врз основа на етничка припадност и раса/боја на кожа, од твитер профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 88 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2144 0.5 96.78%