Приказ на пријави од May 05, 2013 до Dec 16, 2022 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
16-20 of 47 Статистика

Да ви се посерам во вашиот Алах 0 Верифицирано

00:00 Jul 02, 2020

На фб портал на Канал5 објави,објава каде гола уметничка позира врз џамија во Загреб и се лоцирани коментари со говор на омраза поради религиско... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Шиптар иди горе во планина 0 Верифицирано

23:45 Jul 01, 2020

На фб портал фокус е објавено е излагањето на ДУИ поради разрешување на директорот на Центарот на јавно здравје Арбен Зибери каде се лоцирани... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Се моли неверникот да не прави џупски работи. 0 Верифицирано

22:41 Jun 17, 2020

На фб портал Сителтв е објавено изјавата на свештеното лице од Велес кој повукувал верници на џихад, дека не го владее доволно македонскиот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Ако 15 семејства шиптари се заразени од Ифтар, зошто јас седам дома 0 Верифицирано

21:16 Jun 05, 2020

На ден 05.06.2020-та година во 21:16 часот, е забележан коментар на твитер профилот на министерот за здравство Венко Филипче, од страна на корисникот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

16-20 of 47 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1803 0.51 96.51%