Приказ на пријави од May 05, 2013 до Dec 16, 2022 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
21-25 of 47 Статистика

Никој не смее да ги чепне циганите ради ѓубрето, одма човекови права 0 Верифицирано

17:44 Aug 23, 2020

На ден 23.08.2020-та година, во 17:44 часот, нотиран е говор на омраза поради социјално потекло, објавен од твитер профилот @posleDIknaPIK.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Циганите и шиптарите шлајмот на светот 0 Верифицирано

07:27 Aug 23, 2020

На ден 23.08.2020-та година, во 07:27 часот, нотиран е говор на омраза поради етничка припадност/социјално потекло, објавен од твитер профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Цигани се племе – тоа некултура, смрдежи, реа... 0 Верифицирано

17:48 Aug 15, 2020

На ден 15.08.2020-та година, во 17:48 часот е нотиран говор на омраза поради социјално потекло, напишан од твитер профилот @paparov. Во него... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Шиптарите со сила се земаат, зошто циганите да не се однесуваат како шерифи 0 Верифицирано

09:15 Aug 12, 2020

На ден 12.08.2020-та година, во 09:15 часот е нотиран говор на омраза поради социјално потекло/етничка припадност, објавен од твитер профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Се осоколија и циганите – животот во Северџана ќе станува драма 0 Верифицирано

00:35 Aug 12, 2020

На ден 12.08.2020-та година, во 00:35 часот е забележан говор на омраза поради социјално потекло, објавен од твитер профилот @izgledakevrne.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

21-25 of 47 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1803 0.51 96.51%