Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Mar 23, 2023 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
31-35 of 49 Статистика

Скопје за мене е урбана мафија ... и лаење на кучиња према цигани 0 Верифицирано

23:57 Jul 26, 2020

На ден 26.07.2020-та година, во 23:57 часот е нотиран говор на омраза поради социјално потекло, објавен од твитер профилот @Peropepito. Во твитот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Мамо ако не ми го купиш ова ќе ги викнам циганите 0 Верифицирано

09:53 Jul 26, 2020

На ден 26.07.2020-та година, во 09:53 часот е забележан говор на омраза поради социјално потекло, објавен од твитер профилот @nasuzemaliot.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Коментар до Шекеринска – колку гласови украде кај циганите 0 Верифицирано

22:43 Jul 23, 2020

На ден 23.07.2020-та година, во 22:43 часот е нотиран говор на омраза поради социјално потекло, објавен како коментар од твитер профилот @Ajdemajkata.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Што правет двајца цигани во афтобус? - Смрдет 0 Верифицирано

00:50 Jul 19, 2020

На ден 19.07.2020-та година, во 00:50 часот е нотиран говор на омраза поради социјално потекло, објавен од твитер профилот @CikaRika69. Во твитот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Седнувам да пијам кафе каде што келнер е ѓуптин тие немаат корона 0 Верифицирано

13:41 Jul 18, 2020

На ден 18.07.2020-та година, во 13:41 часот е нотиран говор на омраза поради социјално потекло/врз основ на здравствена состојба, објавен од... Повеќе информации » « помалку

Охрид

31-35 of 49 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1833 0.45 96.56%