Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Mar 23, 2023 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 112 Статистика

Случајот со Лазаров и Латас повод за говор на омраза, Реденка, Сексуално насилство 0 Верифицирано

13:13 Feb 21, 2023

Коментар на објава на Слободен печат на Фејсбук кој содржи говор на омраза врз основа на пол и род Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза против ЛГБТ заедницата по повод Скопје Прајд 2022 (1) 0 Верифицирано

10:16 Jun 11, 2022

На објавата од порталот 360 степени: со „Национална мрежа против хомофобија и трансфобија: очекуваме безбеден Скопје Прајд на кој ќе го... Повеќе информации » « помалку

Интернет

Говор на омраза кон обвинето лице 0 Верифицирано

12:10 Apr 14, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Facebook. На официјалната фејсвук страница на порталот @Shilo Magazine, објавена е вест поврзана... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 112 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1833 0.45 96.56%