Приказ на пријави од May 05, 2013 до Dec 16, 2022 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
106-109 of 109 Статистика

Говор на омраза кон жените 0 Верифицирано

13:04 Jun 09, 2014

На сајтот majkatiitatkoti.com, беше објавен коментар на темата доење бебиња во јавност, при што насловот е „Го дои бебето у кафич пошо... Повеќе информации » « помалку

Skopje, Macedonia (FYROM)

Говор на омраза во натпис за амбасадорката Мариет Схурман 0 Верифицирано

07:40 May 15, 2014

На Фејсбук страната на Миленко Неделковски беше објавена фотографија од холандската амбасадорка Мариет Схурман, врз која има натпис со навредлива... Повеќе информации » « помалку

Фејсбук

Фејсбук страница за оцрнување на една девојка 0 Верифицирано

22:27 Apr 02, 2014

На Фејсбук се појави страница со директна цел на нарушување на сликата за една девојка. Името на страната содржи директна навреда, а постои... Повеќе информации » « помалку

Фејсбук

Говор на омраза - жени 0 Верифицирано

13:46 Mar 12, 2014

На сајтот urbancult.mk се појави статија со наслов „Ти дома имаш лавица брат, а те палат пирсани џукели!“, во кој авторот користи... Повеќе информации » « помалку

urbancult.mk

106-109 of 109 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1803 0.51 96.51%