Приказ на пријави од May 05, 2013 до Dec 16, 2022 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
11-15 of 109 Статистика

Абе шарени наркомани, педери и курви, кај сте сега 0 Верифицирано

12:37 Mar 21, 2021

На ден 21.03.2021-та година, во 12:37 часот, нотиран е говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет/пол и род/политичка припадност,... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Тамара северната курвештија и овој горд геј Бугарин 0 Верифицирано

20:10 Mar 19, 2021

На ден 19.03.2021-та година, во 20:10 часот, нотиран е говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет/пол и род, објавен од... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Во јавна соба нема жртви туку болесници 0 Верифицирано

21:55 Feb 28, 2021

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Twitter. На твитер профилот Фаличниот Томe (@Falicniot), нотиран е говор на омраза, насочен... Повеќе информации » « помалку

Скопје

ЛГБТИ пропаганда врз нашите деца 0 Верифицирано

21:43 Feb 16, 2021

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Facebook. Во фејсбук групата „ПАТРИОТСКИ МАКЕДОНСКИ ФОРУМ“ (https://www.facebook.com/groups/490787854627102)... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Гадови педерски, изроди содомски, мрш од исконска Македонија 0 Верифицирано

22:17 Feb 15, 2021

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Facebook, однос на фејсбук страната на ЛГБТИ Центарот за поддршка (https://www.facebook.com/lgbtisupportcenter).... Повеќе информации » « помалку

Скопје

11-15 of 109 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1803 0.51 96.51%