Приказ на пријави од May 05, 2013 до Dec 16, 2022 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
16-20 of 109 Статистика

Најдобри псовки фрлаат курвите 0 Верифицирано

13:15 Feb 04, 2021

На ден 04.02.2021-та година, во 13:15 часот е нотиран говор на омраза поради пол и род, напишан од твитер профилот @Maskarpone5. Во твитот пишува... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Денес ли ќе маршираат курвите што сакаат да снимаат порничи 0 Верифицирано

12:30 Jan 31, 2021

На ден 31.01.2021-та година, во 12:30 часот, нотиран е говор на омраза поради род и пол, објавен од твитер профилот @ТоплаВода СтуденТуш #ДвижењеБојкотирам.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Немам намера да губам време за оправување на курви, педери и останата елита 0 Верифицирано

19:41 Jan 28, 2021

На ден 28.01.2021-та година, во 19:41 часот е нотиран говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет/род и пол, објавен од твитер... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Многу прашина за Јавна соба во држава во која се промовираат курвите 0 Верифицирано

11:10 Jan 28, 2021

На ден 28.01.2021-та година, во 11:10 часот е нотиран говор на омраза поради род и пол, објавен од твитер профилот @JovankaBroz13. Во твитот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

16-20 of 109 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1803 0.51 96.51%