Приказ на пријави од May 05, 2013 до Dec 16, 2022 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
26-30 of 109 Статистика

Шиптарска Бугарија 0 Верифицирано

16:43 Dec 03, 2020

На фб портал @360stepeni е објавено објава околу поддршката на Р.Бугарија за Р.Албанија за рамката за почеток на преговори на ЕУ, каде се нотирани... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза на пол и род и политичка припадност 0 Верифицирано

13:44 Nov 28, 2020

Порталот Fokus.mk овјавил вест со наслов „Шекеринска: Предизвиците не може да се решаваат ако со двете нозе сме во минатото” На... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Рада најубава политичарка – изгледа мажите ни се сите педери 0 Верифицирано

23:10 Oct 31, 2020

На ден 31.10.2020-та година, во 23:10 часот е нотиран говор на омраза поради род и пол/сексуална ориентација и родов идентитет, објавен од твитер... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Здружение Курвинско 0 Верифицирано

22:53 Oct 23, 2020

На фб портал @Телевизија24 е објавено околу новата преседателка на Унија на жени на Вмро Дпмне – Жаклина Пешевска каде е нотиран говор... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Ние што не сме богови, травестити, педери, курви ќе седиме дома 0 Верифицирано

10:52 Oct 03, 2020

На ден 03.10.2020-та година, во 10:52 часот е нотиран говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет/пол и род, објавен од твитер... Повеќе информации » « помалку

Скопје

26-30 of 109 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1803 0.51 96.51%