Приказ на пријави од May 05, 2013 до Dec 16, 2022 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
16-20 of 465 Статистика

Хулиганка 0 Верифицирано

13:44 Jun 14, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Twitter. Говорот на омраза е поврзан со палењето на бугарскиот културен клуб во Битола. Во твит... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Слуги одродени 0 Верифицирано

15:25 May 20, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Twitter. На 17.05.2022 твитер профилот @goli_otok споделил твит во кој пишува „Срушивме... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Професока за на клада 0 Верифицирано

14:17 May 17, 2022

Нотиран е говор на омраза насочен кон професорката Мирјана Најчевска. Говорор на омраза е нотиран на социјалната мрежа @Facebook, каде што неколку... Повеќе информации » « помалку

Прилеп

Ќе се појави нов егзекутор 0 Верифицирано

18:31 May 02, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Facebook, поконкретно на официјаланта фејсбук страна на ТВ Сител. На објава од вест за споменикот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Црн петок затоа што не ги убија предавниците 0 Верифицирано

08:56 Apr 29, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Twitter, по повод 27 април, денот кога пред 5 години беше извршен упад во македонското собрание... Повеќе информации » « помалку

Скопје

16-20 of 465 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1803 0.51 96.51%