Приказ на пријави од May 05, 2013 до Dec 16, 2022 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
21-25 of 465 Статистика

Пак да ви се случи 27 април! 0 Верифицирано

08:36 Apr 29, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Twitter, поконкретно на твитер профилот на претседателот на РСМ. Пендаровски во својот твит... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Шарени некрофили 0 Верифицирано

13:36 Apr 21, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Twitter. На твитер профилот @m0rban обајвен е твит поврзан со обвинението за малечката Тамара... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Прогласени за умрено 0 Верифицирано

16:10 Apr 19, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Twitter. Твитер профилот со име @Biktop16 објавил твит кој гласи: „Комуњара и УЧК Дуи... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Ликвидирачко чистење на предавниците 0 Верифицирано

11:20 Apr 18, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Twitter. Твитер профилот @marjanfulda, коментирајќи го настанот во Битола со отврање на бугарскиот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Сорос платеници и некрофил! 0 Верифицирано

16:38 Apr 11, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјланта мрежа @Twitter. Во твитер објава поврзана со случајот Денис Тот, твитер профилот @arozgj пишува: „Да... Повеќе информации » « помалку

Скопје

21-25 of 465 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1803 0.51 96.51%