Приказ на пријави од May 05, 2013 до Dec 16, 2022 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
26-30 of 465 Статистика

Не е руска пропаганда, народот ги мрази северџаните 0 Верифицирано

19:26 Apr 10, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Twitter, од страна на твитер профилот @cherga_omnes нотиран е говор на омраза поврзан со испишувањето... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Мршници изроди кои ја уништите татковината! 0 Верифицирано

22:42 Apr 06, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа Twitter, од страна на твитер профилот @#gusztav (@Macedonia23), насочен кон директорот на Државниот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Предавник за конзул 0 Верифицирано

22:18 Apr 06, 2022

На социјалната мрежа Twitter, нотиран е говор на омраза од страна на твитер профилот @БаБаРоГ /////////// (@LepceSoSalamce) насочен кон политичкиот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Родово базиран говор на омраза кон министерката за одбрана 0 Верифицирано

11:07 Mar 14, 2022

Забелезан е родово базиран говор на омраза кон министерката за одбрана само заради тоа што е жена. Упатувани се погрдни зборови за нејзиниот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Оправдување воени злосторства 0 Верифицирано

13:45 Mar 04, 2022

Новинарката Мирка Велинковска на youtube каналот, во контекст на Украинката криза одбрува и минимизира воени злосторства. Повеќе информации » « помалку

Скопје

26-30 of 465 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1803 0.51 96.51%