Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Oct 01, 2023 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
681-685 of 810 Статистика

Покрај педери и лезбејки – сега видов и екосексуалци 0 Верифицирано

13:15 Mar 30, 2019

На ден 30.03.2019-та година, во 13:15 часот, од твитер профилот @i_ubav, забележан е говор на омраза поради различна сексуална ориентација и... Повеќе информации » « помалку

Скопје

“Ubi ubi ubi pederaaaa 0 Верифицирано

12:04 Mar 29, 2019

На ден 29.03.2019 (Петок) објавено е видео од маршот за трансродова еднаквост на Фејсбук страната на "Радио Слободна Европа на Македонски".... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Повеќе се згрозувате од пушачи отколку од педери 0 Верифицирано

13:59 Mar 25, 2019

На ден 25.03.2019-та година, во 13:59 часот, регистрирано е говор на омраза поради различна сексуална ориентација и родов идентитет, на твитер... Повеќе информации » « помалку

Скопје

ВМРО преземете нешто – ќе не претворат сите во педери 0 Верифицирано

05:32 Mar 25, 2019

На ден 25.03.2019-та, во 05:32 часот, регистрирано е говор на омраза поради различна сексуална ориентација и родов идентитет, објавено од твитер... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет 0 Верифицирано

21:24 Mar 08, 2019

На ден 08.03 ( Петок) 2019 година, GRID.mk на социјален медиум фејсбук објавува вест која гласи : '' Шеќеринска : Хомосексуалците... Повеќе информации » « помалку

Скопје

681-685 of 810 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2144 0.5 96.78%