Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Oct 01, 2023 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
686-690 of 810 Статистика

Родител 1 ,родител 2; Камо да се роди уште еден Хитлер и да направи ред на овие монструми- Говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет. 0 Верифицирано

11:35 Mar 04, 2019

На ден 04.03.2019 (Понеделник), на социјалната мрежа Фејсбук забележана е фотографија објавена од страна на новинарот Миленко Неделковски на... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Во уста да ви се помочам предавници и педери 0 Верифицирано

07:31 Mar 02, 2019

На ден 02.03.2019-та година, во 07:31 часот, на твитер профилот @petreski_toni, забележан е говор на омраза поради различна сексуална ориентација... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Новиот закон: Педери и лезбејки прават оргии и ќе одлучат да посвојуваат деца 0 Верифицирано

09:34 Mar 01, 2019

На ден 01.03.2019-та, во 09:34 часот, регистрирано е говор на омраза поради различна сексуална ориентација и родов идентитет, објавено од твитер... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Проклети да сте педери – го уништивте семејството од корен 0 Верифицирано

08:57 Mar 01, 2019

На ден 01.03.2019-та година, во 08:57 часот, на твитер профилот на @box_kiki е регистриран говор на омраза поради различна сексуална ориентација... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Се собрале педери и лезбејки и урлаат за еднаквост 0 Верифицирано

10:35 Feb 28, 2019

На ден 28.02.2019-та година, во 10:35 часот, на твитер профилот на @Toto29929600, авторот упатува хомофобична порака предизвикана од лажната... Повеќе информации » « помалку

Скопје

686-690 of 810 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2144 0.5 96.78%