Приказ на пријави од May 05, 2013 до Dec 16, 2022 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
11-15 of 651 Статистика

Тука не сакаме такви изроди 0 Верифицирано

10:56 Aug 12, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Facebook, поконкретно на фејсбук страната @mkzabava. Говор на омраза е насочен кон Бекир Асани,... Повеќе информации » « помалку

Скопје

„Претседател" на ЛГБТ заедницата 0 Верифицирано

22:33 Jul 15, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Facebook, поконкретно на фејсбук профилот на лицето Дејан Сламков (https://www.facebook.com/dejan.slamkov.10).... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Геј клупа во Стојково 0 Верифицирано

22:14 Jul 15, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Facebook, поконкретно на Mercedes Alberto (https://www.facebook.com/mercedes.alberto.56). Истиот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Колку повеќе паради толку повеќе ќе ве мразиме 0 Верифицирано

14:04 Jul 02, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Twitter, поконкретно на твитер профилот @GigaBajtT. Истиот во свој твит споделува скриншот од... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Не е гордост да си педер 0 Верифицирано

13:59 Jul 02, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалнатра мрежа @Twitter, поконкретно на твитер профилот @ColdSnowQueen, кој преку својот твит шири говор на... Повеќе информации » « помалку

Скопје

11-15 of 651 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1803 0.51 96.51%