Приказ на пријави од May 05, 2013 до Dec 16, 2022 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
16-20 of 651 Статистика

Посебен ќотек наместо посебен режим 0 Верифицирано

13:37 Jul 02, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Facebook, поконкретно на официјалната фејсбук страна на ТВ медиумот Сител (@sitelmk). На објавена... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Се што е ненормално стана нормално 0 Верифицирано

13:23 Jul 02, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Facebook, поконкретно на официјалната фејсбук страна на претседателот Пендаровски. Пендаровски... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Малку е за таквата гордост 0 Верифицирано

12:55 Jul 02, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Facebook, поконкретно на фејсбук страната @Кamaj.net. На оваа страна објавена е вест за вооружениот... Повеќе информации » « помалку

Прилеп

Состав на прајдот 0 Верифицирано

12:35 Jul 02, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Twitter. Твитер профилот @Buchk, преку свој твит шири и предизивкува ширење на говор на омраза... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Педерската забава опасност за инфективна 0 Верифицирано

12:21 Jul 02, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Twitter. Твитер профилот @petnaesetdotri во својот твит вели: „Што вели инфективна за... Повеќе информации » « помалку

Скопје

16-20 of 651 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1803 0.51 96.51%