Приказ на пријави од May 05, 2013 до Dec 16, 2022 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
21-25 of 651 Статистика

Скопје лезбопедерана 0 Верифицирано

12:01 Jul 02, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Facebook. Веб порталот @24info.mk на нивниот официјален фејсбук профил имаат објавено вест поврзана... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Библија за педери 0 Верифицирано

13:29 Jun 22, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Twitter. Твитер профилот @_______vertigo го има објавено следниов твит: „Еве во САД евангелиска... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Ако ги убиеш ќе одговараш како за човек 0 Верифицирано

13:04 Jun 22, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Twitter. Твитер профилот @Alexkalkandelen има споделено твит со слика од некоја парада на гордоста.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

ТРАНС (НОН) СТОП 0 Верифицирано

10:58 Jun 22, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Facebook, поконкретно на фејсбук профилот @gordana.godjo. Коалицјата За заштита на децата, како... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Руски санкции за „гордо“ Драчево 0 Верифицирано

14:11 Jun 20, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Facebook, односно, поконкретно на фејсбук профилот @draganaspasevska. Говорот на омраза е мотивиран... Повеќе информации » « помалку

Скопје

21-25 of 651 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1803 0.51 96.51%