Showing Reports From May 05, 2013 to Dec 16, 2022 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
1-5 of 1803 Reports

Хомофобичен говор - Светско првенство Катар 0 Verified

11:35 Dec 16, 2022

Корисник на Фејсбук, споделувајќи слика од германската репрезентација во Катар, напиша: „Светското првенство се одвива во знакот на педерите,... More Information » « Less Information

Скопје

Хомофобичен говор 0 Verified

11:33 Dec 16, 2022

Еден корисник на Твитер напиша: „Ебајте ги педерските европски фудбалски федерации. Сакаа да носат шарени бендови, да ги промовираат правата... More Information » « Less Information

Скопје

Поттикнување омраза кон албанска заедница 0 Verified

11:29 Dec 16, 2022

Еден корисник на Твитер направил анкета во која ги прашал своите следбеници што мислат за „шиптарите“ (навредлив термин за Албанците).... More Information » « Less Information

Скопје

Говор на Омраза од Костадинов 0 Verified

19:53 Nov 28, 2022

Говор на омраза од Костадинов кон Македонскиот народ More Information » « Less Information

Скопје

Говор на омраза од пратеник на странска држава 0 Verified

13:58 Nov 02, 2022

Пратеник од странска држава има говор на омраза кон Македонија More Information » « Less Information

Скопје

1-5 of 1803 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
1803 0.51 96.51%