Showing Reports From May 05, 2013 to Jul 28, 2022 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
26-30 of 1784 Reports

говор на омраза 0 Verified

10:39 Jun 25, 2022

Пратениците од пратеничката група „Преродба“ како и гостите на балконот од пленарната сала во бугарското Народно собрание подигнаа... More Information » « Less Information

Скопје

Библија за педери 0 Verified

13:29 Jun 22, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Twitter. Твитер профилот @_______vertigo го има објавено следниов твит: „Еве во САД евангелиска... More Information » « Less Information

Скопје

Ако ги убиеш ќе одговараш како за човек 0 Verified

13:04 Jun 22, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Twitter. Твитер профилот @Alexkalkandelen има споделено твит со слика од некоја парада на гордоста.... More Information » « Less Information

Скопје

ТРАНС (НОН) СТОП 0 Verified

10:58 Jun 22, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Facebook, поконкретно на фејсбук профилот @gordana.godjo. Коалицјата За заштита на децата, како... More Information » « Less Information

Скопје

Уметница мора бити нездрава 0 Verified

14:39 Jun 20, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Facebook. Говорот на омраза е поврзан со месецот на гордоста и настаните кои се одржуваат по... More Information » « Less Information

Скопје

26-30 of 1784 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
1784 0.53 96.47%