ui_main.showing_reports_from ui_main.change_date_range

21-25 of 2144 ui_main.reports

Говор на омраза - слика 0 ui_main.verified

17:37 Sep 07, 2023

На ден 07.09 порталот Точка.мк сподели вест на нивната веб страна со фотографија на која пишува „„Македонци, ќе ве убиеме“,... ui_main.more_information » « ui_main.less_information

Скопје

Говор на омраза кон Македонија на твитер 0 ui_main.verified

17:21 Sep 07, 2023

Говор на омраза од твитер корисник @vmoro1896 негирање и изразување подбив со Македонскиот народ и останатите заедници ui_main.more_information » « ui_main.less_information

Скопје

Говор на омраза нашкртан Скопје 0 ui_main.verified

16:56 Sep 07, 2023

Лицата ишкртаа навреди кон Македонците и Србите и повикуваат насилно уривање на уставниот поредок и територијални претензии ui_main.more_information » « ui_main.less_information

Скопје

Албански шовинизам и говор на омраза кон македонскиот народ сред Скопје! 0 ui_main.verified

13:45 Sep 07, 2023

Графити кај "Мостот око" пред археолошкиот музеј во Скопје, од страна на албански шовинисти, кој што повикува на смрт на македонскиот... ui_main.more_information » « ui_main.less_information

"Мостот око" пред археолошкиот музеј во Скопје

„Македонци, ќе ве убиеме“ 0 ui_main.verified

13:24 Sep 07, 2023

На ден 07.09.2023 во 1:24 pm на Фејсбук од страна на порталот 4NEWS.mk е објавен пост со наслов: “„„Македонци, ќе ве убиеме“:... ui_main.more_information » « ui_main.less_information

Скопје

21-25 of 2144 ui_main.reports

ui_main.filter_reports_by

ui_main.clear ui_main.category

ui_main.clear ui_main.location

ui_main.clear ui_main.type

ui_main.clear ui_main.media

ui_main.clear ui_main.verification

ui_main.clear ui_main.custom_fields

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

ui_main.total_reports ui_main.avg_reports_per_day % ui_main.verified
2144 0.5 96.78%