Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до May 01, 2023 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
11-15 of 1897 Статистика

Вистинските педери се стварно настрани и тоа е психичко пореметување 0 Верифицирано

08:06 Apr 22, 2023

На ден 22.04.2023 година, во 08:06 часот е објавен говор на омраза врз основа на сексуална ориентација и родов идентитет, како коментар од твитер... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Татарите на бесилка ќе одат 0 Верифицирано

14:04 Apr 21, 2023

На ден 21.04.2023 година, во 14:04 часот, објавен е говор на омраза врз основа на национална припадност како коментар од профилот @user288418.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Ако побугарчат пола миљони скопски Каури, без проблем ќе ги исчистат Шиптарите од скопската котлина 0 Верифицирано

13:49 Apr 21, 2023

На ден 21.04.2023 година, во 13:49 часот, објавен е говор на омраза врз основа на етничка припадност, како коментар од твитер профилот @Rebrendiran.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Педерите мала работа, што правиме со транџендерите 0 Верифицирано

17:10 Apr 17, 2023

На ден 17.04.2023, во 17:10 часот, регистрирано е говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет, како коментар од твитер профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

11-15 of 1897 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1897 0.46 96.68%