Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Mar 23, 2023 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1801-1805 of 1833 Статистика

Говор на омраза 0 Верифицирано

12:14 May 15, 2014

Како што предходно наведов , оваа недела забележав говор на омраза на два графити низ градот.Поконкретно на едниот од нив беа прикажани два... Повеќе информации » « помалку

Охрид

Оштетени табли на пат во струшко 0 Верифицирано

12:07 May 15, 2014

На неколку табли во струшко, кои го покажуваат патот кон околните места, пречкртани се македонските верзии на имињата на селата, а додадена... Повеќе информации » « помалку

Struga, Macedonia (FYROM)

Говор на омраза во натпис за амбасадорката Мариет Схурман 0 Верифицирано

07:40 May 15, 2014

На Фејсбук страната на Миленко Неделковски беше објавена фотографија од холандската амбасадорка Мариет Схурман, врз која има натпис со навредлива... Повеќе информации » « помалку

Фејсбук

Говор на омраза 0 Верифицирано

11:46 May 12, 2014

Говор на омраза во Струга имаше во јавниот простор односно пред влезот во неколку македонски села.Прешкртани се македонските имиња на селата... Повеќе информации » « помалку

Struga, Macedonia (FYROM)

Говор на омараза на спортски натпревар искажан преку транспарент 0 Верифицирано

17:45 May 08, 2014

На 8ми мај 2014, за време на натпревар меѓу екипите на Металург и Вардар, бил истакнат транспарент со натпис „педери“ со стрелка,... Повеќе информации » « помалку

н. Аеродром, Скопје

1801-1805 of 1833 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1833 0.45 96.56%