Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до May 01, 2023 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1826-1830 of 1897 Статистика

Говор на омраза во интернет-емисија 0 Верифицирано

12:00 Oct 07, 2014

Во емисијата GG (која оригинално се емитува на twitch.tv) беа користени различни изрази кои повеќе различни групи ставија во многу негативен... Повеќе информации » « помалку

Skopje, Macedonia (FYROM)

Говор на омраза поради здравствен статус 0 Верифицирано

04:24 Oct 03, 2014

Ширење на говор на омраза од страна на Македонската информативна агенција (МИА) при пренесување на вест од соседна држава во насловот додека... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Натпис на спортска сала 0 Верифицирано

13:16 Sep 25, 2014

На спортската сала во населбата „11ти октомври“ во Скопје стои натпис „Чиста Македонија“. Повеќе информации » « помалку

Kisela Voda, Macedonia (FYROM)

Натпис „Смрт за шиптари“ во Охрид 0 Верифицирано

01:41 Sep 22, 2014

Натпис „Смрт за шиптари“ на руиниран објект во населбата Далјан во Охрид, во близина на самата плажа. Повеќе информации » « помалку

Ohrid, Macedonia (FYROM)

statija vo tocka 0 Верифицирано

13:38 Aug 28, 2014

http://tocka.com.mk/1/135516/celo-pehcevo-vo-bitka-so-dvaeset-teroristi vo statijata od tocka gi obvinuvaat lugevo za terorizam na baza na... Повеќе информации » « помалку

na net go procitav

1826-1830 of 1897 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1897 0.46 96.68%