Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до May 01, 2023 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
16-20 of 1897 Статистика

Кај сте бе педери 0 Верифицирано

23:38 Apr 16, 2023

На ден 16.04.2023, во 11:38 часот, регистрирано е говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет, од твитер профилот @Lazovski11,... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Шиптарите ви го земаа цело Скопје 0 Верифицирано

23:12 Apr 14, 2023

На ден 14.04.2023 година, во 23:12 часот, објавен е говор на омраза врз основа на етничка припадност од профилите @AllenNach и Babyblue4433.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Ден на педерите - сите имаат некој ден 0 Верифицирано

12:51 Apr 12, 2023

На ден 12.04.2023-та година, во 12:51 часот, регистриран е говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет, од твитер профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

На Татарите местото им е на бесилка 0 Верифицирано

21:05 Apr 11, 2023

На ден 11.04.2023 година, во 21:05 часот, е нотиран е говор на омраза поради различна национална припадност, како коментар од твитер профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

ИНТЕГРА 0 Верифицирано

11:29 Apr 11, 2023

На 11.04.2023 година на порталотите 24info.mk, a1on, Vecer mk, Netpress беше објавен текст со наслов „Не примерен притисок врз јавноста... Повеќе информации » « помалку

Скопје

16-20 of 1897 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1897 0.46 96.68%